Yepyeni iğne oyası modelleri 2019 – 2020

İğne oyası Türk kültürünün dünya çapında markalaşmış, medeniyetimizi temsil eden nostaljik kalıbının yanı sıra trend olmuş, bayanların vazgeçilmezleri arasında yer alan birçok çeşitleriyle kendi alanında sayısız katmanlara sahip, muska iğne oyası, yapraklı çiçek modeli, limon çekirdeği, kanatlı badem modeli, halkalı küpeler gibi hayal gücünüzün üstünde milyonlarca modelleri bulunmaktadır.

Tülbent kenarlarında, mendil kenarı süslerinde, havlu kenarlarında, giymiş olduğumuz giysilerde, yaşama alanlarımızın her yerinde kullanabileceğimiz gibi modanın rüzgarına çarpılan iğne oyası, kolye, küpe, yüzük gibi takı işlemelerinde karşımıza çıkabiliyor.

Aynı zamanda bütçe bakımından da oldukça faydalı, birçok insana gelir kapısı açısından çok faydası olmaktadır. İğne oyaları yapım aşaması meşakkatlidir. Sabır ve özveri isteyen naif bir el emeğidir. Yapacağınız ürünün uzunluğuna ve enine göre işleme süresi değişmektedir. El emeği ve göz nuru dökülerek yapıldığından dolayı ilmek ilmek işlendiğinden itina gösterilerek yapılması gerekir. Uzunca yıllar kullanılan bu ürünler yıkandığında bile sağlamlığını ve ihtişamını kullanılan sağlam, kaliteli iplikler sayesinde kaybetmemektedir.

İğne oyalarında kullanılan ipler ipek, ibrişim, koton, dantel iplikler ve naylon iplikler olarak bilinmektedir. Kullanılan iplere göre sağlamlık, parlaklık, yumuşaklık kavramları değişmektedir. Kişinin zevkine göre özel üretilen bu ürünler müşterinin belirleyeceği model, çeşit, renk ile memnuniyet sağlamamaktadır.
Beğendiğiniz modelleri sitemiz aracılığıyla bizlere bildirip, kafanıza takılan sorular il ilgili yardım alabilirsiniz. Sormak sizin memnun etmek bizim işimiz…

Kolay Örgü Bebek Etekleri 2019 2020 Modası

Pratik Örgü Bebek Askılı Pantolon Modelleri 2019 2020