Yeni Sezon Tesettür Gelinlik Modelleri 2019 2020

Yaz mevsiminin girmesiyle düğün sezonu açılmaya başladı. Evlilik sektöründe hareketli günler bu zamanlarda artmaktadır. Fakat en zor olan tercihlerden bir tanesi olan gelinlik seçimi bu yoğun zamanlarda çiftleri özellikle de adayları yormaktadır. Tesettürlü modellerin seçilmesi aşamasında kadınlar daha çok vakit kaybedebiliyorlar.

Tesettürlü gelinlikler genellikle straplez modellerin kapatılması ile oluşturulmuş. Bu durumun nedeni ise gelinliklere kol ve yaka çalışılmasıdır. Bu nedenle dikilen model, her bedene uymuyor ve pot durabiliyor. Straplez bir gelinliği daraltmak ya da genişletmek çok kolay iken tesettürlü gelinlik üzerinde işlem yapmak günler alabiliyor. Dolayısıyla tesettürlü gelinlikler çok fazla kiralanamadığı gibi kişiye özel dikilmediğinde satışı da çok zor yapılıyor. Gelinlikçiler de mağazalarında üzerinde kolay işlem yapabilecekleri modelleri sergilemeyi tercih ediyor.

Klasik tarz genellikle bolero’dur. Straplez genellikle bolero ile kapatılır ya da gelinliğe uygun bir kumaş üst bölüme dikilir. Ancak yekpare omuzdan başlayarak, aşağı doğru inen modeller tasarlanıyor, teknik bakış açısı ve estetik kullanılması gerekiyor. Tasarım üzerine biraz kafa yorunca ortaya güzel tasarımlar çıkıyor.

Seçiminizde dikkat edilmesi gereken detaylara bakarsak fiziği, duruşu ve düğünün temasıdır. Tasarımı yaparken bu detayların mutlaka göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Yani gelinlik, kişiliğinizle ve tarzınızla bütünleşmeli, üzerinizde aykırı bir görünüme neden olmamalı.
Bir de düğün günü başörtünüzün nasıl olacağı sorusu kafanızı meşgul ediyor olabilir. Gelinlikte dantel kullanılmışsa başörtüsünde yer alan her tür detay karmaşıklığa neden oluyor. Bu nedenle tesettürlü gelinlerin başı mutlaka sade olmalı.

Muhteşem Gelin Çiçeği Modelleri 2019 2020

Kıyafetinize uygun şık sandalet kombinleri 2019 2020