Muhteşem Örgü Bebek Atkı Modelleri 2019 2020

Örgünün biriciği olan atkı, yapım aşaması oldukça kolay, hayal gücünüzle de ortaya harika bir iş çıkarabileceğiniz, dümdüz bir örgüye kafanız da çoktan bitirdiğiniz modeli işleyerek görücüye çıkaracakmış gibi son derecede sanatsal bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Sıra dışı örnekleri bir araya getirip, değişik renklerde ipler kullanarak örgü dünyasının geniş yelpazesine yelken açabilir, yaptığınız örnekleri çocuklarınızın yanı sıra ticarete dönüştürerek para kazanabilir aile ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Zaman geçtikçe insanların arzu ve isteklerine her gün bir yenisi eklenmekte tabi bunların içinde örgü modelleri de nasibini almış bulunmakta fena olmuş sayılmaz o kadar güzel sıra dışı örnekler var ki görmeden önce kimsenin aklına gelmez gördükten sonra da bu benim aklıma niye gelmedi dedirtir. Kesinlikle herkes bu lafı hayatı boyunca bir defa da olsa kullanmıştır bence 🙂

Konumuzun dışına çıkmadan devam edelim; bebeğinize kışlık en güzelinden bir atkı yapmak istiyorsanız, mutlaka ip seçiminiz yün ve kalın bir iplikten yana olması gerekir. Ayrıca çocuğunuz ağzını saracağı için sıkı ve deliksiz olmasın da fayda var. İlla ben delikli bir model yapmak istiyorum diyorsanız az delikli yaparak bebeğinizin soğuk kış günlerinde ağzından içeriye girecek havanın engellenmesini sağlamanızdır. Yazmadan geçemeyeceğim bir diğer püf noktası ise de tüylenmeyen bir ip satın alınmasıdır. Küçüğünüzün ağzının içine tüy girme ihtimaline karşı kaliteli ve tüylenme yapmayan bir ip tercih etmelisiniz.

Yetişkinler için yapılan atkılar geniş olduğundan bebeklere örülenler geniş olmadığından ölçü farklılıkları oluşur. Bu yüzden bu yapımına daha az ilmekle başlayacaksınız. Bebek atkısı kaç ilmekle başlanır diyorsanız kullanacağınız şişin kalınlığı da önemlidir. Kalın şiş kullanacaksanız 20 ince şiş kullanacaksanız 35 ilmek ile yapmaya başlayabilirsiniz. Bu ilmek sayısı gözünüze fazla ya da az gelirse ilmek arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz kaynaklardan yararlanarak sizde bir örgü ustası olabilir. İçinizde ki cevheri çıkartarak harika el işleri yapıp bunun keyfini çıkartabilirsiniz.

Çok Beğenilen Örgü Bebek Elbise Modelleri 2019 2020

Çok Aranan Örgü Bebek Tulum Modelleri 2019 2020