Günlük yazlık elbise modelleri 2019 2020

Elbiseler yaz aylarında gardıroplarının olmazsa olmazı. Al giy çık işte bu kadar kolay gündüz sandalet ya da babet ile akşam dolgu topuk veya kalın topuklu bir ayakkabıyla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Güneş tüm masumiyetle sıcaklığını hissettirirken biz elbisemizin vermiş olduğu serinliği, uçuş uçuş konforunun tadını çıkaralım.

Sokak da birinde görüp çok beğenip giymek isteyip, aldığımızda da bize hiç yakışmadığını görünce üzülürüz. Güzel ve rahat bir elbise seçimi yapmak için satın almadan önce vücut tipinize uygun modelleri tercih etmelisiniz. Her vitrinler de gördüğümüz elbiseler bize yakışmayabilir. Acaba bu elbise bende nasıl durur, yakışır mı, beni nasıl gösterdi, diye düşünmeden önce vücut şeklimize göre giyinmesini öğrenmemiz gerekir. Geniş omuzlu olanlar nasıl seçim yapmalı, Geniş kalçalı olanlar nasıl seçim yapmalı, kilolu ve çok zayıf olan bayanlar buradan yardım alabilirsiniz.

Geniş omuzlu bayanların giymesi gereken modeller;

İnce askılı, v kesim modeller geniş omuzlu bayanların için mükemmel bir seçimdir. Bu seçim dikkatleri omuzlardan başka yöne kaydıracaktır. Yarım kollu, straples model ve sırt dekoltesi seviyorsanız tercih edebilir günlük yaşantınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Geniş kalçalı bayanlar için;

Dar kalem etek tarzında vücudu saran formu itibariyle tam oturduğundan kalçayı geniş göstereceğinden kullanılması risklidir. Bunun yerine kloş modeller kullanılmalıdır. Desenli kıyafetlerden kaçınılmalı çünkü umumi olarak kişiyi olduğundan daha kilolu ve geniş gösterir. Bu açıdan kalçalı bayanların tercih edeceği modeller desensiz olmalıdır.

Kilolu bayanlar için;

Bütün bayanlar aynaya baktıklarında kendilerini zayıf, giydiği kıyafetin ona ne kadar çok yakıştığını görmek ister. Bilmelidirler ki daha zayıf daha ince, kusurlu bölgelerini kapatan, çekici bölgelerini yansıtan modeller seçilmelidirler. Kilolu ve büyük beden göğüslere sahipseniz bunu saklamak yerine ortaya çıkaracak,göz alıcı dekolte ile göğüsleri odak yapacak modeller tercih edin. Oval, v yaka modellere ağırlık verin. Bisiklet yaka modellerden uzak durun. Şifon veya krep kumaş her zaman tavsiye edilir, robadan aşırı bol modellerden uzak durun.

Zayıf bayanlar için;

Bazen kilolu olmak kadar, zayıf olmak da istemeyeceğimiz bir durum haline gelebilir. Çok zayıf ve ince kadınlar daha yuvarlak görünebilmek için ellerinden geleni yaparlar. Karşı cinsten birinin ilgisini çekebilmek onlar için önemlidir. Peki her zaman kendimi çok iyi hissediyorum demek ve ilgi odağı olmak için ne yapmalı? İnanın bunun için binlerce yollar var.

Özellikle dikey çizgili modellerden arkanıza bakmadan kaçın:-) bu modeller kilolu bayanların istemedikleri bölgelerini saklamak için kullandıkları modellerdir. Özellikle aşırı zayıf bayanların daha da ince görünmesini sağlayacaktır. İlla çizgili giyinmek istiyorsanız yatay çizgili olanları seçin. Her daim beden ölçüsüne göre giyinin. Pileli ve pliseli kıyafetler tercih edin. A kesim kıyafetler sayesinde basen bölgenizi daha kalın gösterebilirsiniz. Hem de zarif belinizi vurgulamayı ihmal etmemiş olursunuz. Yuvarlak yaka kıyafetler kullanın. Topuklu ayakkabılar yerini düz ayakkabılar kullanın.

Umarım verdiğimiz bilgiler işinize yarar. 🙂

Her Zevke Uygun Abiye Elbise Modelleri 2019 – 2020 Koleksiyonu